EET pro živnostníky

evidenční pokladna pro živnostníky s EET
a bez povinných měsíčních plateb

Odkazy

Jsme hrdí, že náš produkt využívá více než stovka klientů, a zaznamenaly jsme pouze pozitivní ohlasy.
Jednoduchá evidenční pokladnu pro EET JEP nalezla uplatnění v nejrůznějších typech provozů, a odkazy na některé z nich Vám přinášíme zde.

Poštovní schránky od českého výrobce
www.postovni-schranky-simon.cz

Software pro stanice technické kontroly a měření emisí
www.prostk.cz

Specialista na japonské a korejské vozy - výkup a prodej, servis, náhradní díly
www.auto-drasov.cz

Hotel Prostřední mlýn v srdci Českého ráje
www.hotelprostrednimlyn.cz

Naše zkušenosti s běžným provozem EET pokladen

Ukázka EET aplikace na Mini PC Pipo X9
EET pokladna z Mini PC Pipo X9
Nepoužívejte mobilní telefon
Vlastní mobilní telefon představuje zdánlivě nejlevnější řešení. Podle našich zkušeností ale
 • Docházející baterie Vás prakticky připoutá na nabíječku. Vedle dalších omezení tím ovšem baterie dále trpí, a telefon se zakrátko stane bez nabíječky nepoužitelný.
 • Mobilní telefon při obsluze zákazníků překáží. Padá a rozbíjí se. Počítejte jeden na rok :-)
 • Pokud k problému s telefonem dojde, obvykle se začíná resetem telefonu. Přicházíte o data i aplikaci. Dokážete aplikaci znovu nainstalovat, zalicencovat, nakonfigurovat, nahrát certifikát.. a jak rychle? Nebo za to budete někomu platit?
 • Zálohování dat z mobilu není moc komfortní. Pokud použijete on-line zálohování vestavěné v EET aplikaci, jsou s tím obvykle spojené další poplatky za zálohovací prostor. Budete platit za on-line server.
 • Plnohodnotné USB porty pro připojení klávesnice a myši usnadní nejen konfiguraci, ale i skladové hospodářství a další funkce evidenční pokladny.
 • Síťové připojení LAN (síťová karta nebo port RJ45) je o mnoho spolehlivější než bezdrátové připojení pokladny pomocí wifi.
 • Mobilní internetové připojení při navazování spojení dost zdržuje. Funguje krásně při demonstraci, horší už to ale je, pokud pokladnu delší dobu nepoužijete, takže datovou SIM si moc neužijete. WiFi není nejspolehlivější a když už WiFi, pak jsou vhodnější zařízení než mobil.
 • Pokud se rozhodnete využít zvýhodněných datových tarifů pro EET, zálohování dat se netýkají. Např. M2M TMobilu pak účtuje 18 Kč za MB přenesený mimo EET. Telefon také obtížně nastavíte, aby internet nepoužíval pro nic jiného, než je EET aplikace. Účet operátora Vás pak může nemile překvapit.
 • Příchozí hovor účtování spolehlivě přeruší. Bohužel obtěžujících nevyžádaných reklamních nabídek je stále víc.

Ukázka EET aplikace na tabletu Hewlet-Packard Envy
EET pokladna z tabletu HP Envy
Nepoužívejte speciální datové tarify
Výhodnost nabídky telefonních operátorů je hodně podivná. V ceně jejich řešení je často využit datový tarif, který má v ceně jen přenosy na EET. Veškeré ostatní přenosy jsou dost nevýhodně zpoplatněny.
 • Pokud se rozhodnete využít zvýhodněných datových tarifů pro EET, zálohování dat se netýkají. Např. M2M TMobilu pak účtuje 18 Kč za MB přenesený mimo EET. Telefon také obtížně nastavíte, aby internet nepoužíval pro nic jiného, než je EET aplikace. Účet operátora Vás pak může nemile překvapit. Například naše aplikace JEP má asi 20 MB - jen stažení nové verze, kterou Vám nabídneme zdarma, Vás pak může vyjít na 400 Kč na účtu operátora.
 • Pokud už máte na provozovně platit internet, využijte všech jeho možností a neomezujte je jen na EET. Email, vyřizování objednávek, stažení návodů, získání informací o zboží jsou nejjednodušší příklady. Zálohování dat, vzdálená konfigurace ceníků a skladových zásob, bezpečnostní IP kamery apod. nabízejí řady dalších výhod.
 • Navazování připojení není u mobilního operátora nejrychlejší, pokud přenášíte data (vystavujete účtenku) po chvíli nepoužívání, je prodleva znatelná.
 • Pokud použijete provozně výhodnější modem s WiFi, připojený prostřednictvím mobilního operátora, hrozí Vám, že Vám tarif a platby za připojení ovlivní ještě někdo další, komu se podaří připojit :-)

Investujte do kvalitní tiskárny
Ať už to s EET dopadne jakkoliv, tisk účtenek asi zůstane. Technologie tisku se přitom moc nemění, narozdíl od tabletů, počítačů a notebuků jsou pokladní tiskárny stále stejné.

 • Myslete na provozní náklady. Cena papíru pro jehličkové tiskárny je obvykle nižší. Ověřte si trvanlivost tiskové hlavy, případně pásky apod.
 • Myslete na možné poškození obsluhou. Integrovaná řezačka sníží pravděpodobnost poškození při odtrhávání.
 • Ještě větší problém představuje výměna pásky. Zdržuje, a i zde hrozí poškození. Volba tiskárny s větším kotoučem (delší páskou) snižuje počet těchto úkonů.
 • Volte tiskárnu, která má RJ45 konektor pro připojení k LAN. Ať už nyní plánujete tisknout jakkoliv, při připojení tiskárny krouteru přes LAN by mělo být v budoucnu možné tisknout z každého zařízení.

Použijte softwarové řešení
Vyhnete se závislosti na jediném výrobci speciálního hardware.

 • Výrazně zkrátíte případnou dobu opravy. Každou z případně porouchaných součástí systému snadno nahradíte.
 • Cenově výrazně liberálnější trh, snadná výměna jednoho řešení za jiné, snadná rozšiřitelnost řešení.
 • Vyhnete se vysokým investicím do jednoúčelových řešení, kterých byste se se ztrátou zbavovali, pokud by Vám nevyhovovaly
 • Počítače, notebooky či tablety určitě využijete, i pokud byste se později rozhodli pro jiné řešení.

Řiďte se svou zkušeností
Vyhněte se zbytečně vysokým investicím a dlouhodobým smlouvám, dokud se z vlastní zkušenosti nepřesvědčíte, že se Vám vyplatí.

Plně funkční verze softwaru evidenční pokladny s EET JEP

Aplikaci pro evidenci elektronických tržeb na PC, zahrnující plně funkční evidenční pokladnu včetně skladového hospodářství můžete bezplatně vyzkoušet i od nás. JEP je již od začátku listopadu úspěšně provozován v ostrém prostředí, ale k vyzkoušení Vám zdarma poskytneme plně funkční verzi s jediným omezením - testovací DIČ a testovací prostředí EET. 1000 Kč není mnoho, ale i tak se vyplatí vyzkoušet, zda Vám naše řešení pokladního softwaru s elektronickou evidencí tržeb vyhovuje. Budete-li s aplikací JEP spokojeni, obdržíte obratem po zaplacení licenční kód pro změnu DIČ na skutečné, umožňující plnohodnotnou evidenci tržeb na portále daňové správy. Nepřijdete tak o žádné nastavení, stav skladu apod.
O bezplatné zaslání programu evidenční pokladny žádejte prosím pomocí kontaktního formuláře.

Máte jinou zkušenost? Podělte se s námi! Elektronická evidence tržeb je v počátcích a rádi přivítáme i Vaše názory a zkušenosti.