EET pro živnostníky

evidenční pokladna pro živnostníky s EET
bez paušálu, pro neplaátce i pro plátce DPH

Funguje EET? Přesvědčte se sami na stránkách monitorujících dostupnost serverů evidence tržeb.. hlidaceet.czV srpnu 2018 jste mohli obdržet od Finanční správy upozornění na plánovanou změnu certifikační autority v systému EET. Změna certifikátu zajišťujícího šifrovanou komunikaci mezi servery Finanční správy a odesílajícími pokladnami, ke které dojde 10. 9. 2018 bude provedena na příjmové straně systému EET (tedy na serverech ministerstva financí). Na straně odesílajícího softwaru, tedy v nastavení JEP se nic nemění.
Nové certifikáty finanční správy by neměly Windowsům činit potíže, ve všech aktualizovaných verzích operačního systému Windows by tato certifikační autorita měla být bez potíží již delší dobu uznávána a není tudíž třeba žádného zásahu do počítačů s aplikací JEP.

Pokud si přesto budete chtít novou správnou funkci Vašeho počítače ověřit, zda Váš počítač uznává novou certifikační autoritu ověříte snadno kliknutím na tento odkaz (případně jeho zkopírováním do prohlížeče): https://global-root-g2.chain-demos.digicert.com

Pokud se Vám zobrazí anglicky psaná stránka DIGICERT- DigiCert Global Root G2 a ve Vašem prohlížeči (Edge, Internet Explorer, Google Chrome, Firefox nebo jiný prohlížeč internetu) nevyskočí žádné upozornění (Upozornění na chybu SSL certifikátu, upozornění na nešifrované spojení apod..) je všechno v pořádku a prohlížeč můžete zavřít.

Pokud se zobrazí jakékoliv varování související s certifikátem testovací stránky, bude nutné instalovat do Vašeho PC certifikát vystavující certifikační autority.
Můžete to provést vlastními silami: stáhněte do svého počítače tento soubor (zkopírujte adresu odkazu do webového prohlížeče, a pokud budete dotázáni, zda chcete soubor uložit, potvrďte že ano): https://dl.cacerts.digicert.com/DigiCertGlobalRootG2.crt
následně otevřete složku se staženými soubory, dvojím kliknutím myši soubor otevřete a zvolte Nainstalovat certifikát. Po instalaci certifikátu internetový prohlížeč zavřete, znovu jej spusťte a znovu přejděte na testovací stránku https://global-root-g2.chain-demos.digicert.com

Pokud se opět zobrazí nějaké varovné hlášení, nebo pokud byste přivítali pomoc s instalací certifikátu, zašlete nám prosím obratem informaci o verzi Vašeho operačního systému (Windows 7, Windows 10 apod..) spolu s informací, jaký prohlížeč používáte a ideálně snímek obrazovky s varovným hlášením, pokusíme se Vám připravit podrobný návod pro Vaše konkrétní prostředí.

eetprozivnostniky, 27.8.2018

Ústavní soud zákon o EET nakonec nezrušil, ale významnou změnu nakonec jeho rozhodnutí přineslo v podobě zrušení 3. a 4. etapy zavádění EET. Lékaře, řemeslníky a trhovce tak čeká minimálně odklad této povinnosti, zatímco pro karetní platby byla tato povinnost zrušena zcela. Konečně se někdo zamyslel, proč by se měli elektronicky realizované platby v dalším elektronickém systému zvlášť evidovat?
iHned.cz, 16.12.2017

EET v rakousku: Od 15 tisíc eur ročního obratu, pokud je alespoň polovina tvořena hotovostní tržbou. O systému kontroly výběru daní a evidence tržeb hovořil s redaktory HN úředník rakouského ministerstva financí.
iHned.cz, 10.11.2017

55 tisíc kontrol, 8 tisíc správních řízení, 1.700 pokut, 8 uzavřených provozoven.. Bilance EET po devíti měsících od spuštění první vlny a současně jeden měsíc před plánovaným spuštěním účtenkové loterie. A sleva za zavedení systému stále 5 tisíc Kč.
A další finta do sbírky - co takhle zboží místo hotovostního prodeje darovat nebo za něco vyměnit? Třeba za sponzorský dar?
iDnes.cz, 31.8.2017

Co přinese výměna v čele ministerstva financí nového v systému EET? Odklad účtenkové loterie na listopad, a podle prohlášení nového ministra Pilného by měl být s jejím spuštěním současně významně omezen objem ostatních kontrolních mechanismů - tedy zejména namátkových kontrol. Předpokládaný rozpočet loterie, provozovatele i seznam cen pro výherce najdete v dnešních Hospodářských novinách.
iHNED.cz, 31.5.2017

Pro stanice technické kontroly a příbuzné provozy, jako je měření emisí, autoservisy apod. jsme připravili specializované řešení. Programové vybavení pro podporu činnosti STK zahrnuje evidenci úkonů včetně databáze historie, vystavování a tisky EET účtenek, přípravu podkladů pro faktuarace apod. Připravte se na třetí vlnu EET a zjednodušte si práci kvalitním a spolehlivým programovým vybavením s opravdu jednoduchým ovládáním a spolehlivou podporou za velice příjemnou cenu.
ProSTK.cz, 1.5.2017

První podnikatelé mají za sebou daňová přiznání, ve kterých uplatnili slevu za zavedení EET. Připomeňme, že se jedná o jednorázový odpočet z daní ve výši 5 tisíc Kč, který lze uplatnit v daňovém období, kdy podnikatel předal do systému EET první platbu - tedy za rok, v němž jste odeslali první účtenku. Výše odpisu se přitom nijak neprokazuje a skutečné náklady na systém EET s odepisovanou částkou nijak korespondovat nemusí, jde jen o to, aby daňová pobinnost podnikatelů byla vyšší než odepisovaná částka. Podnikatelé z druhé vlny, kteří náklady na EET uplatní až v roce 2017 by přitom mohly získat ještě vyšší slevu - aktuálně se hovoří o 10 tisíci korunách.
ihned.cz, 30.3.2017

Tak jak jsme na tom 3 dny před startem druhé vlny EET? 150 tisíc živnostníků se zaregistrovalo, z očekávaných 300 tisíc povinných je to asi polovina. 80 tisícům, tedy opět asi polovině z těch registrovaných se pak podařilo odeslat účtenku, což můžeme považovat za potvrzení skutečně úspěšně instalované pokladny.
Naproti tomu aktivita úředníků ministerstva je překvapivá - na dosud registrovaných 45 tisíc podnikatelů z první vlny bylo během prvních dvou měsíců provedeno 8 tisíc kontrol. Zkontrolovat tedy stihli téměř každého pátého živnostníka, nedostatky přitom nalezli v méně než 10 procentech případů - což přes pompézní novinové titulky svědčí spíše o mírnějším přístupu.
ihned.cz, 24.2.2017

Tak jakpak dopadne u kontroly sám pan Babiš a jeho ministerstvo? Podivné zrušení původní veřejné zakázky na systém EET pro ministerstvo financí a následné přidělení dodávky jinému dodavateli nás všechny přišlo o 20 miliónů dráž, snad celkem na 50 milionů.. No uvidíme, jestli se někde najdou..
echo24.cz, 22.2.2017

Světe div se, aplikaci na EET zdarma ministerstvo financí dohromady nedalo ani za 50 milionů, které na realizaci projektu utratilo. Těžko říci, čím tedy systém testovali, ale k výsledkům konečně dospěli. Po té, co se letos na webu EET konečně objevila vzorová účtenka, zveřejnili dnes konečně i vzorové obsahy datových zpráv jak se mají na ministerstvo zasílat.
Ano, skutečně 21. února 2017, týden před startem druhé vlny..
etrzby.cz, 21.2.2017

Tak Babiš slovo dodržel a kontroly zpřísnily. Jak probíhají kontroly EET přibližuje reportér iDnes.
Zdá se, že se kontroloři nečekaně náruživě zaměřují na menší obce a vesnice.
idnes.cz, 31.1.2017

Další zajímavé řešení, jako z pohádky - účtování manipulačního poplatku vymysleli v Perníkové chaloupce. Podle závěrečného prohlášení se sice Finanční správě příliš nelíbí, ale otázkou je, co s tím zmůže.
denik.cz, 31.1.2017

Zpřísnění kontrol EET přislíbil Babiš všem restauratérům. Zároveň poradil další fintu - co takhle dvě pokladny?
podnikatel.cz, 19.1.2017

Další silvestrovský výpadek systému EET způsoboval problémy s odezvou systému déle než hodinu a půl po páté odpolední. Tentokrát snad nešlo o úplné odepření služeb, pouze o porušení definovaných intervalů odezvy systému, které se prodloužily nad hraniční dobu. V žádném z případů aplikace JEP jsme nezaznamenali zdvojení plateb, přesto doporučujeme kontrolu na Evidenčním portálu daňové správy a v případě zaznamenání zdvojených plateb provést neprodleně storno.
novinky.cz, 1.1.2017

Tak tu máme první skutečný výpadek systému EET ze strany finanční správy. Ta ho sice nejprve popřela, aby ho později hodila na dodavatele řešení - IBM. Nu, kdo z nich má větší zkušenosti s informačními systémy v nepřetržitém provozu ať si každý rozhodne sám. V tomto případě šlo asi o půhodinový výpadek okolo osmé hodiny ranní. Ostatní čísla potvrzují setrvávající trend vydaných účtenek i doručených udání - těch je stále okolo stovky deně.
ihned.cz, 13.12.2016

Průměrně 100 udání deně za nevystavenou účtenku elektronické evidence tržeb hlásí finanční správa podle informací idnes.. Kolik to asi bude po plném nasazení EET ve všech typech provozů..
idnes.cz, 7.12.2016

uctenkovka.cz je podle informací Hospodářských novin doména, kterou si Ministerstvo financí zaregistrovalo pro pořádání účtenkové loterie. Padla i další organizační rozhodnutí - slosování každého 15. v měsíci, 20 - 30 výherců si rozdělí ceny ve výši asi 5 a půl milionu korun. Zajímavé je, že vývoj mobilní aplikace se v tomto případě ministerstvu vyplatí, narozdíl od slíbené a nikdy nedodané aplikace pro zasílání EET..
Hospodářské noviny.cz, 7.12.2016

Účtenková loterie podle názoru ministra Babiše - červenec 2017, slosování účtenek o finanční i hmotné výhry, jako je osobní automobil. Příjem účtenek bez problémů, asi 5 milionů účtenek za první den. Zkolabovala ale registrace nových žádostí o EET, cca na jednu hodinu.
Hospodářské noviny.cz, 1.12.2016

Přes klesající DPH (s vyjímkou alkoholických nápojů) - od zítřka je například stravování v 15% snížené sazbě - ceny rostou. Jeden tisíc hospod a restaurací ukončilo k 1. prosinci odběr Plzeňského piva. Důvodem je převážně uzavření provozovny kvůli EET. Podle informací Novinek.cz je v ČR asi 28 tisíc hospod a restaurací, podle informací MF se první vlna elektronické evidence tržeb týká asi 40 tisíc podnikatelů. Asociace hotelů a restaurací očekává uzavření asi 1 500 podniků.
novinky.cz, 30.11.2016

EET je zde! Nekončete, bojujte! Umíme Vám pomoci, hned a levně. Můžeme zapůjčit licence i potřebnou techniku!

21 tisíc podnikatelů odeslalo v listopadu téměř 10 miliónů účtenek. Testovací provoz dopadl pro státní správu dobře, byť celkový provoz za měsíc listopad odpovídá půl hodině plánované kapacity systému. Stejně dobře dopadl i testovací provoz uživatelů aplikace JEP. Jen politický kurz evidence tržeb má stále daleko k ustálenosti a účelnost investic je stále na vodě..
ct24.cz, 29.11.2016

Konec kamenných krámků? Konkurovat e-shopům je pro malé živnostníky v malých prodejnách stále obtížnější. A jak se zdá, bude hůře, kvůli složitým platebním systémům zvažuje MF vyjmout eshopy z elektronické evidence tržeb..
lidovky.cz, 23.11.2016

143 tisíc firem, z toho 58 tisíc živnostníků postihne první vlna EET 1.12.2016. Zavírání a krachy spojené s evidencí tržeb zatím nejsou, ve stravování se však zakládá nejméně nových firem za poslední 4 roky..
euro.cz, 22.11.2016

Jak vyzrát na EET?
euro.cz, 7.11.2016

254 podnikatelů se přihlásilo 1.11. do zkušebního provozu EET..
businessinfo.cz, 2.11.2016

Už žádné změny ani výjimky ze zákona o EET..
iHNed.cz, 26.10.2016

Ministerstvo financí nebude vyvíjet zdarma dostupné řešení elektronické evidence tržeb..
Lidovky.cz, 21.10.2016

Stát nebude sledovat ani persekuovat skokový nárůst tržeb očekávaný po zavedení evidence tržeb..
IDnes.cz, 21.10.2016

Porucha EET pokladny neznamená zavřít krám..
Etrzby.cz, září 2016

Ministerstvo připravilo webové rozhraní pro nahlášení nevydaných účtenek..
MFCR.cz, září 2016